Mikołajki na sportowo z Mistrzem - Sofia Ennaoui

6 grudnia – Mikołajki. W tym roku dzień ten przyniósł uczniom naszej szkoły wyjątkowo dużo niespodzianek.

Klasy 4a i 4b zgromadziły się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w licznych zabawach i konkursach zorganizowanych pod hasłem „Mikołajki na sportowo”. Wszystkie miały   świąteczne akcenty na przykład: bieg przez łańcuchy choinkowe, jazda saniami Mikołaja, przeprawa przez krę lodową czy bieg z bombką. Wszyscy świetnie się bawili o czym niewątpliwie świadczą uśmiechy na twarzach uczestników.

Nie były to jedyne atrakcje tego dnia, odwiedzili nas bowiem wyjątkowi goście: Mikołaj i pani Sofia Ennaoui – lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich. Finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzyni Europy z 2018 na tym dystansie.

Pan dyrektor przedstawił sylwetkę pani Sofii, uczniowie mieli możliwość zdawania pytań. Trzeba przyznać, że uczestnicy spotkania wykazali się dużą kreatywnością i znajomością tematu. Spotkanie zakończyło odsłonięcie pamiątkowej tablicy z wizerunkiem zawodniczki.

Tego dnia nie mogło zabraknąć prezentów! Tym zajął się Mikołaj rozdając prezenty dla szkoły oraz wszystkich uczniów.

Akcentem kończącym ten jakże inny dzień szkolnego życia było pozowanie do wspólnego zdjęcia. Będzie to dla nas wszystkich wspaniała pamiątka.

To był bardzo udany dzień. Szkoda, że Mikołaj przychodzi tylko raz w roku. A może dobrze? Czekanie na dzień pełen niespodzianek ma swój urok, tylko to bycie grzecznym czasami bywa trudne.

Opracowanie: mgr Iwona Amrogowicz, mgr Katarzyna Miernicka