Lekcja z Mistrzem - Michał Ruciak

W ramach lekcji wychowania fizycznego z mistrzem naszą szkołę odwiedził tym razem p. Michał Ruciak – mistrz Europy z 2012 r. w piłce siatkowej.

W ramach lekcji z mistrzem uczniowie klas 7a i 8a mogli porozmawiać ze znanym sportowcem, posłuchać o jego życiu i dokonaniach, zadawać pytania, ale przede wszystkim potrenować siatkówkę. Nie zabrakło również czasu na pamiątkowe zdjęcia i autografy.

Takie spotkania mają na celu zaszczepienie w młodych osobach pasji do sportu, który korzystnie wpływa na zdrowie i kształtuje właściwe postawy. Wielu uczniów zgodnie przyznało, że lekcja z p. Michałem była dla nich zaszczytem i motywacją do uprawiania sportu.

Spotkanie odbyło się 16 listopada, a jego organizatorem był serwis Polska Siatkówka natomiast sponsorem PKN Orlen.

Zapraszamy również do zapoznania się z materiałami na:

• czasnaopole.pl

Opracowanie: mgr Iwona Amrogowicz, mgr Adrian Lewandowski