Inauguracja Dużej Dwójki w klasach IV - VI

W czwartek 9 września zainaugurowaliśmy Sportowy Rok Szkolny 2021/2022 w Dużej Dwójce (klasy IV – VI). O Inauguracji dla klas VII - VIII przeczytacie po kliknięciu w tym miejscu.

O godzinie 8:10 nauczyciel wychowania fizycznego – p. Aleksandra Kleszcz, w asyście uczniów klasy 4a – Aleksandry Stoksik oraz Dominika Retmańczyka, wprowadziła uczniów-sportowców, na boisko szkolne. Po przemarszu uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w Ceremoniale Olimpijskim.

Flagę olimpijską wniósł poczet flagowy złożony z uczniów: Bianki Gorolewskiej z klasy 4b,  Michaliny Polok z klasy 5a, Marcela Łyszczarczyka z klasy 5a, Dawida Sasa z klasy 5a.

Są to laureaci zawodów szkolnych i międzyszkolnych od konkurencji lekkoatletycznych  indywidualnych po gry zespołowe. Znicz zapaliła nasza lekkoatletka, uczennica  klasy 6a – Iga Cerkowniak. Uczennice  klasy 6a – Aniela Mrożek i Aleksandra Pasternak, odczytały Apel Olimpijski oraz Ślubowanie.

Pan dyrektor Mirosław Śnigórski powitał zgromadzonych uczniów i nauczycieli oraz studentów Politechniki Opolskiej – życzył uczniom sportowej walki z zachowaniem zasad fair play na inauguracji oraz w całym sportowym roku szkolnym 2021/2022.

Pani Katarzyna Miernicka razem ze studentami poprowadziła rozgrzewkę w formie tanecznej do rytmów Zumby.

Następnie uczniowie przeszli na boisko tartanowe na poszczególne stacje i rozpoczęli rywalizację sportową.

Po niespełna dwóch godzinach zmagań sportowych uczniowie wrócili na boisko szkolne, gdzie otrzymali nagrodę – zdrową przekąskę. Pan dyrektor Mirosław Śnigórski podziękował nauczycielom za organizacje imprezy i zakończył oficjalne Inaugurację Sportowego Roku Szkolnego2021/22.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólna zabawę i do zobaczenia za rok!

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii – wystarczy kliknąć w tym miejscu!

Opracowanie: mgr Iwona Amrogowicz, mgr Katarzyna Miernicka