Ogólnopolski Turniej „Futsal Gram”

W dniach 13 – 15 grudnia dwadzieścia drużyn – osiem żeńskich i dwanaście męskich w tym dwa zespoły z naszej szkoły, rywalizowało w turnieju piłki nożnej „Futsal Gram”.

W turnieju brały udział reprezentacje szkół podstawowych złożonych z uczniów od piątej do ósmej klasy. Dla zawodników przygotowano sporo atrakcji, m.in. uroczystą ceremonię otwarcia, która odbyła się w piątek. Wtedy też dla młodych sportowców wystąpił zespół Pech z Opola oraz półfinalista mistrzostw świata w football freestyle Miłosz Stopiński. Z kolei w sobotę odbywała się rywalizacja grupowa, a w niedzielę faza pucharowa i zakończenie imprezy.

Arenami zmagań młodych futsalistów i futsalistek były Stegu Arena i Hala Politechniki Opolskiej, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, a także specjalny dedykowany medal.

Reprezentacja naszej szkoły – drużyna dziewcząt: Wiktoria Tarkowska 7a, Julia Domnik 5b, Liliana Saj 6a, Anna Rucińska 5a, Helena Zapotoczna 5a, Agata Brzoza 8a, Ewa Juszczak 8b, Weronika Więcek 8b – opiekun p. Aleksandra Kleszcz.

Drużyna chłopców: Robert Walecko 8a, Jan Bobrowski 8a, Łukasz Gębica 8a, Piotr Kołacha 8b, Franciszek Bobrowski 6a, Mateusz Nowak 6a, Tymoteusz Racławicki 6a, Mikołaj Żyrek 7a – opiekun p. Paweł Nowicki.

Opracowanie: mgr Iwona Amrogowicz