I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Mózgu

Nasz mózg jest niewielki w stosunku do reszty ciała, bo stanowi zaledwie jego 2%. Na dodatek, aż w 80% składa się z wody. To jednak on pochłania każdego dnia aż 20% produkowanej przez cały organizm energii — potrzebuje tego, ponieważ to od jego sprawnego działania zależy absolutna większość procesów, jakie zachodzą w naszych ciałach.

Od 11 do 17 marca obchodziliśmy w tym roku Światowy Tydzień Mózgu ( Brain Awareness Week ). Z tej okazji Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr IX w Opolu zorganizowało konferencję naukowo-metodyczną "Mózg - wielka tajemnica" przeznaczoną dla nauczycieli, a uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów mogli wziąć udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Mózgu. Reprezentantka naszej szkoły, uczennica klasy VIII B Justyna Swoboda, zajęła w nim I miejsce. Justynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajemnic ludzkiego organizmu.

Opracowanie informacji: I. Burdziąg