Dni Języka Angielskiego 2019

Na przełomie lutego i marca obchodziliśmy „święto języka angielskiego” w naszej szkole.

W związku z tym, czekały na Was takie atrakcje:

W środę, na drugim piętrze szkoły przygotowano stanowisko karaoke. Podczas przerw zainteresowani uczniowie mogli spróbować swoich sił śpiewając sławne piosenki w języku angielskim. Dziękujemy dziewczynom z Crazy Stars oraz p. Piotrowi Kraus za pomoc.

W czwartek można było napić się herbatki z Królową Wielkiej Brytanii i poczęstować ciastkiem po prawidłowej odpowiedzi na pytanie związane z kulturą krajów obszaru anglojęzycznego. Uczniowie ustawiali się w długiej kolejce, aby dostąpić tego zaszczytu i choć czasami przerwa była za krótka, aby się zmierzyć z pytaniem, uczniowie niestrudzenie wracali na kolejnych. W rolę Królowej w tym roku ponownie wcieliła się niezastąpiona Kinga Rajwa, a pomagały jej koleżanki z klasy VIb – Dominika Jura i Hanna Kaniuka.

Piątek to zabawa w tzw. „kalambury”, ale zamiast wskazówek graficznych, uczniowie musieli rozwikłać zagadki, napisane w formie rymu w języku angielskim, prowadzące do gadżetów ukrytych na terenie szkoły.

Oprócz tego czekała na Was masa konkursów:

• „Master of Vocabulary” – to konkurs dla wszystkich tych uczniów klas czwartych, którzy nie mają problemu z angielskimi słówkami, alfabetem i literowaniem;
  • „Master of Dictation” – dla uczniów klas piątych, jak sama nazwa wskazuje polega na napisaniu dyktanda, oczywiście w języku angielskim;
  • „Master of Listening” – trudny konkurs, dlatego dla uczniów klas szóstych, opracowany na podstawie autentycznych utworów muzycznych w języku angielskim;
  • „Master of Art” – dla uczniów klas piątych i szóstych, którzy mieli za zadanie przygotować plakaty związane z krajami anglojęzycznego obszaru kulturowego.

Wyniki konkursów zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości, a ich zwycięzcy będą nagrodzeni podczas uroczystości podsumowania Dni Nauki i Sportu w czerwcu.

Opracowanie informacji i zdjęcia: A. Lewandowski