Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 został okrzyknięty mianem „Złotego Roku Sportu” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu. Dlaczego? Wystarczy, że spojrzycie do zakładki SPORT na naszej stronie i wszystko stanie się jasne. Ale ten rok szkolny to nie tylko liczne sportowe sukcesy, ale również znaczące wyróżnienia w przeróżnych dziedzinach. Czytaliście już o nich, ale żeby wspomnieć tylko o najważniejszych to tytuły Opolskiego Orła, Prymusa Opolszczyzny, laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej, specjalne wyróżnienie w konkursie „Genialna Szkoła” czy certyfikat „Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej”.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu szkolnego przyszedł czas na wyróżnienie statuetkami „sprawców” tych sukcesów na naszym boisku szkolnym.

W plebiscycie Olimpijczyk Roku w poszczególnych kategoriach zwyciężali:

• Matematyczne Odkrycie Roku – Wiktoria Haczkiewicz z klasy IVb
  • Najlepszy Matematyk – Martyna Łopianiak z klasy Va
  • Umiejętności Językowe – Zofia Lisik z klasy Va
  • Umiejętności Językowe – Weronika Klimmer z klasy IVa
  • Wiedza o Krajach Anglojęzycznych – Aleksandra Ciasnocha z klasy Vb
  • Przyrodnicze Odkrycie Roku – Filip Sabat z klasy IVb
  • Najlepszy Sportowiec – Agata Brzozowska z klasy Va
  • Matematyka klas I – III – Kajetan Picher z klasy IIc
  • Najlepszy Humanista klas I – III – Hanna Kaniuka z klasy IIc
  • Ortografia klas I – III – Natalia Chrobak z klasy IIIc
  • Najlepszy Polonista klas I – III – Kinga Rajwa z klasy IIa
  • Czytelnik Roku – Konrad Kuryło z klasy IIIc
  • Muzyka klas I – III – Anna Czercowy z klasy IIIb
  • Mistrz Kaligrafii klas I – III – Zuzanna Szpakowska z klasy IIIc
  • Plastyka klas I – III – Adam Zulski z klasy IIIb
  • Indywidualność Artystyczna klas I – III – Amelia Brój z klasy IIIb

Tytuł Olimpijczyka Roku, za zdobycie największej ilości statuetek został podzielony w tym roku między:

• Amelię Brój z klasy IIIb,
  • Wiktorię Haczkiewicz z klasy IVb,
  • Weronikę Klimmer z klasy IVa,
  • Martynę Łopianiak z klasy Va.

W tym gronie znaleźli się również wpisani na karty naszej „Złotej Księgi” następujący uczniowie:

• Hanna Frączek z klasy Ia
  • Aleksandra Orlikowska z klasy Vc
  • Zespół „Psotki”
  • Zespół „Kalejdoskop”

Za wspaniałą rywalizację, dostarczanie wielu pozytywnych emocji, zdobywane najwyższych lokat na podium w miejskich i wojewódzkich zawodach sportowych, godne reprezentowanie szkoły oraz przyczynienie się do ogłoszenia roku 2015 „Złotym Rokiem Sportu” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Opolu na środku boiska pojawili się: Kamila Ranecka, Agata Brzozowska, Martyna Łopianiak, Amelia Konfisz, Anastazja Nowaczek, Agnieszka Maciejewska, Joanna Gaj, Julia Wilczyńska, Jagoda Bogucka, Anna Gąsiorowska, Tomasz Pasternak, Jan Bobrowski, Adam Janikowski, Patryk Krzyszkowski, Jakub Jankowiak, Michał Wójcik, Michał Sacała, Oliwier Sośnicki, Filip Górski, Kacper Łyszczarczyk, Kacper Prokop, Filip Sabat, Bartosz Samulski, Bartosz Zarzycki, Adam Fąferko, Kamil Semczuk, Jakub Kałuża, Tymoteusz Polek, Jakub Wójcicki, Tobiasz Rybicki, Kamil Rajwa, Dawid Janik, Bartosz Kostuś.

Wśród uczniów klas I – V nagrodzono wyróżnieniem tych, którzy aktywnie brali udział w akcji „Kilometry Dobra” pod przewodnictwem Pani Agnieszki Melnarowicz, byli to: Bartosz Kostuś, Julia Król, Malwina Potylicka, Julia Nowak-Zwolińska.

Liczba nagrodzonych mówi sama za siebie, ale i to nie koniec. W gronie wyróżnionych nie mogło zabraknąć uczniów z najwyższymi średnimi i najlepszym zachowaniem, byli to:

• Wikoria Haczkiwicz z klasy IVb – średnia ocen 5,9
  • Weronika Klimmer z klasy IVa – średnia ocen 5,7
  • Aleksandra Orlikowska z klasy Vc – średnia ocen 5,5
  • Filip Sabat z klasy IVb – średnia ocen 5,5
  • Kamil Semczuk – średnia ocen 5,5
  • Maciej Waloszczyk – średnia ocen 5,5

I przyszedł czas na upragnione świadectwa. Na boisku szkolnym otrzymali je uczniowie mogący podziwiać na nich czerwony pasek (patrz galeria poniżej, kolejność IVa → Vc), pozostali mogli ich nagrodzić brawami i na swoje zasłużone świadectwa poczekać jeszcze chwilkę, bo otrzymali je na spotkaniach z wychowawcami w klasach, ostatnimi w tym roku szkolnym.

Pewnie zastanawiacie się dlaczego wśród wyróżnionych nie było żadnego szóstoklasisty. To dlatego, że pożegnanie dla nich zostało zorganizowane dzień wcześniej w auli III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu i tam właśnie mogli oni odbierać swoje świadectwa i wyróżnienia, o czym możecie przeczytać w tym miejscu.

Sukces każdej szkoły to także rodzice. Za ich zaangażowanie w Plebiscycie Rodzic Roku wyróżniono i podziękowano Panu Romanowi Ciasnocha (podziękowania odebrała małżonka) oraz Pani Beacie Gaj.

Przed nami już tylko niezapomniane, słoneczne, pełne odpoczynku, ale i dobrej zabawy wakacje. Takich Wam drodzy uczniowie życzymy – zasłużyliście na nie. Pamiętajcie, aby spędzić je bezpiecznie. Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, ale zawsze możecie przeczytać wiele ważnych i ciekawych porad zamieszczonych na naszej stronie (kliknij tutaj), aby powrócić 1 września o godz. 9:00 w tym samym gronie, w tym samym miejscu.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Adrian Lewandowski
FOTO: mgr Adrian Lewandowski