"Pippi Pończoszanka kończy 70 lat?" - Opolski Maraton Czytania

W czwartek 11 czerwca klasy: IIIc z wychowawczynią Bożeną Czajką, Ia z Beatą Kachny, Ic z Dominiką Waluś i IIIa z wychowawczynią Marzeną Trojanowską brały udział w VII Opolskim Maratonie Czytania pod hasłem „Pippi Pończoszanka kończy 70 lat?” w ramach XIV Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom, który zorganizowała dla nas Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 7 przy ulicy Rodziewiczówny.

Gościliśmy na pięknie udekorowanym balonami placu przed biblioteką, wygodnie siedząc na kolorowych kocach. Fragmenty przygód Pippi czytali ciekawi goście, a także uczniowie z naszej szkoły. Z naszej klasy IIIc pięknie interpretowali przygody Pippi Marcelina Lema i Wiktor Andruszko. Wysłuchaliśmy też jak odważnie i śmiało potrafi pięknie czytać kolega z klasy Ia. W przerwach maratonu czytania bawiliśmy się wspólnie w zabawy, które wymyśliła kiedyś Pippi.

Wróciliśmy zadowoleni z balonami i kolorowymi certyfikatami potwierdzającymi udział w Maratonie Czytania, pełni wrażeń marząc o takich przygodach jakie przeżywała Pippi Pończoszanka.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Bożena Czajka
FOTO: mgr Bożena Czajka, mgr Beata Kachny