"Kilometry Dobra" - znowu jesteśmy najlepsi!

Uwaga, uwaga znamy już wyniki akcji „Kilometry Dobra”, w której Nasza Szkoła wzięła udział.

W ramach przypomnienia akcja „Kilometry Dobra” została zainicjowana przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu, polegała na próbie pobicia rekordu Guinnessa w ułożeniu ciągu z monet o nominale 1 złoty na odcinkach o długości 77 kilometrów. Celem było nie tylko pobicie rekordu, ale pomoc organizacjom i instytucjom w zdobyciu w ciekawy i niestandardowy sposób środków na swą działalność statutową.

Do przyłączenia się do tej akcji w Opolu zaprosiła szkoły Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.

Każda organizacja włączająca się do kampanii, zbierała od marca do końca maja środki finansowe w celu pobicia rekordu. Jednocześnie gromadziła w ten sposób pieniądze na swoje cele statutowe, angażując społeczność, wolontariuszy oraz darczyńców. Wszystkie pozyskane w ten sposób środki, zostały rozmienione w dniu finału tj. 1 czerwca na monety jednozłotowe, które następnie zostały ułożone w ciągu. Aby pobić dotychczasowy rekord, ciąg musiał przekroczyć długość 77 kilometrów. Obecnie, Rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75,24 kilometrów składający się z miliona jednocentówek euro.

Ponadto każda placówka oświatowa, która przystąpiła do kampanii „Kilometry Dobra” wzięła jednocześnie udział w konkursie wewnętrznym Fundacji.

Miło nam poinformować, iż Nasza Szkoła zdobyła po raz kolejny pierwsze miejsce w zbiórce 1-złotówek w Opolu i po przeliczeniu wszystkich monet przekazała 2700 złotych na rzecz Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z klas VIb, VIa, Va oraz IVa, którzy poświęcając swój wolny czas popołudniami w szkole, w Centrum Handlowym Karolinka, Solaris, Decathlon, w opolskim Zoo oraz w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach z wielkim zaangażowaniem zbierali złotówki oraz rozmieniali większe nominały na monety 1-złotowe, a byli to: Marek Agustowski (z klasy VIb), Oliwier Bogdans (z klasy VIb), Wiktoria Borcz (z klasy VIb), Kamil Carewicz (z klasy VIb), Jakub Dubikowski (z klasy VIb), Szymon Halek (z klasy VIb), Łukasz Kirsz (z klasy VIb), Lilia Korogodowa (z klasy VIb), Ewa Kowalczyk (z klasy VIb), Magdalena Księżak (z klasy VIb), Marcin Kudlicki (z klasy VIb), Błażej Kwaśnicki (z klasy VIb), Alicja Marynowicz (z klasy VIb), Dawid Mojak (z klasy VIb), Patryk Pason (z klasy VIb), Alicja Potylicka (z klasy VIb), Anna Skwara (z klasy VIb), Michał Tomczyk (z klasy VIb), Oliwer Wowro (z klasy VIb), Jan Zabłocki (z klasy VIb), Beata Klimek (z klasy VIa), Lena Maurer (z klasy VIa), Krzysztof Mende (z klasy VIa), Maja Miążek (z klasy VIa), Anna Smoczyńska (z klasy VIa), Bartosz Kostuś (z klasy Va), Julia Król (z klasy IVa), Julia Nowak-Zwolińska (z klasy IVa), Malwina Potylicka (z klasy IVa).

Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w zbiórce złotówek były 2-dniowe warsztaty ceramiczne zorganizowane przez Fundację Dom Państwa Jednorogów, w których nasi wolontariusze wzięli udział i mieli okazję wykonać piękne prace ceramiczne, które otrzymali na pamiątkę do domu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji, za okazane serce.

KOORDYNATOR AKCJI I OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Agnieszka Melnarowicz
FOTO: Julia Leśniak z klasy VIb