MIĘDZYNARODOWY SUKCES NASZEJ UCZENNICY OLIWII Z KLASY 2A

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza  uczennica Oliwia  Kibała z klasy 2a zdobyła brązowy medal na Międzynarodowym Turnieju Welsh International w Cardiff.

Oliwia Kibała swoją przygodę z Teakwondo zaczęła już w przedszkolu. Dzięki swojej wytrwałości i zaangażowaniu w tym roku dostała powołanie do Kadry Narodowej Polskiej Federacji Teakwondo. Dzięki temu Oliwia mogła reprezentować nasz kraj w Międzynarodowym Turnieju Welsh International w Cardiff. W stolicy Walii  wystartowało 960 zawodników z siedmiu krajów, w tym ponad 100 z Polski.

To bardzo duża impreza organizowana cyklicznie co dwa lata. W 2022 roku kadra zaprezentowała się tam po raz pierwszy. Teraz rywalizowano w hali na aż 22 matach. Oliwia w swojej kategorii „Młodzik”-  8-10 lat w walkach kontaktowych zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Oliwia trenuje w Klubie Teakwondo OKSW Mateusz Rojowski.
Po zawodach reprezentacja Polski opuściła Walię i udała się w podróż do Francji. Pod Paryżem kadra odwiedziła Disneyland. - To wszystko zgodnie z hasłem, które obowiązuje w federacji: "Ucz się świata z taekwondo”.

Cała społeczność naszej szkoły serdecznie gratuluje Oliwii i życzy jej kolejnych wielu  sukcesów w turniejach zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Opracowanie: mgr Bożena Kęs