Klasa 2A - wyjście do Opolskiego Centrum Ratownictwa medycznego

KLASA  2 „A” W OPOLSKIM CENTRUM RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

W piątek 10 maja klasa 2”a” wybrała się do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego mieszczącego się przy ul. Mickiewicza.

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Jarosława Kostyły, dzieci mogły wziąć w zajęciach edukacyjnych, które pozwoliły  im zapoznać się z ważną i odpowiedzialna pracą ratowników medycznych.  Najpierw w sali zebrań Pan Kostyła opowiedział  na czym polega praca ratowników medycznych, w jakich sytuacjach są wzywani do udzielenia poszkodowanym pomocy,  oraz jakich trzeba udzielić informacji w momencie, gdy sami wzywamy pomoc. Dzieci były bardzo zainteresowane spotkaniem i zadawały wiele pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi.  Następnie uczniowie  na fantomach ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy, oraz przenosiły poszkodowanego na ortopedycznych noszach. Największe jednak zainteresowanie wzbudziło zobaczenie z bliska wozu karetki pogotowia.

Był  to jeden z najnowszych   wozów transportu medycznego zaopatrzony w najnowocześniejsze urządzenia z automatycznym wysuwaniem noszy, aparaturą do sztucznego oddychania i resuscytacji.

Zajęcia w Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego były bardzo pouczające i przyniosły dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.  Serdeczne podziękowania składamy Mamie naszego ucznia Pani Agnieszce Hoffman.

Opracowanie informacji i fotorelacja: mgr Bożena Kęs