Światowy Dzień Czystych Rąk

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Czystych Rąk. To ogólnoświatowa akcja, której celem jest globalna edukacja na temat mycia rąk.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały liczne działania i aktywności.

Uczniowie mieli możliwość skorzystania z ciekawych kart pracy oraz obejrzenia prezentacji multimedialnej wyjaśniającej, jak istotne dla naszego zdrowia jest prawidłowe i regularne mycie rąk.

Przygotowane zostały także plakaty nawołujące do dbania o higienę naszych dłoni, które ozdobiły szkolne korytarze.

Nie zabrakło również ekscytujących eksperymentów! Dzieci samodzielnie mogły się przekonać jaką moc ma mydło wykonując ciekawy eksperyment „Uciekający pieprz”. Ponadto uczniowie zapoznali się z wierszykami o czystości i higienie, które zostały przez nich pięknie wyrecytowane.

Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zajęciach.

Organizatorzy: mgr  Daria Michalewska, mgr Wioletta Kramarz-Pikul, mgr Barbara Antosik, mgr Urszula Jonczyk, mgr Urszula Długosz.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia w formie filmu:

Opracowanie: mgr Daria Michalewska