Spotkanie w Krajowej Administracji Skarbowej

3 grudnia gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszy opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej.
W spotkaniu brały udział wszystkie klasy trzecie.

Dzieci dowiedziały się czym są podatki, jakie są ich rodzaje oraz dlaczego są one konieczne. Funkcjonariusze skupili się także na zagadnieniach związanych z przemytem zagrożonych gatunków zwierząt i roślin, regulowanym przez konwencją waszyngtońską, znaną pod skrótem CITES.

Spotkanie wzbudziło ogromne zainteresowanie uczniów, czego dowodem były liczne pytania zadawane gościom. Punktem kulminacyjnym był pokaz nielegalnych produktów pochodzenia zwierzęcego takich jak skóra z wilka czy torebka z warana. Największą sympatią dzieci cieszyła się czworonożna funkcjonariuszka – Bella. Prezentacja umiejętności, podczas której pies musiał odnaleźć ukryty tytoń zakończyła się całkowitym sukcesem, za co wszyscy obecni nagrodzili „funkcjonariuszkę" brawami.

Opracowanie: mgr  Beata Kachny.