Niepodległa w bibliotece szkolnej

Ten rok jest bardzo ważny dla naszego kraju. Świętujemy przecież  stulecie odzyskania niepodległości i tak ważną rocznicę należy stosownie uczcić.

Biblioteka została więc odświętnie udekorowana, przygotowaliśmy wystawę „Polska! Stąd pochodzę!” oraz gazetkę ścienną „100 lat niepodległości Polski”.

Największe wrażenie na uczniach zrobiła natomiast niezwykła prezentacja wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Dlaczego niezwykła? Otóż stworzyliśmy nowy gatunek literacko-plastyczny, czyli fotowiersz.  Zaprosiliśmy do tej akcji ponad 20 uczniów, którzy z wdziękiem pozowali do znanego wszystkim Polakom utworu.

Kolejna atrakcja to „Dla Ciebie, Polsko!” czyli biało - czerwone odciski dłoni na mapie Polski. Zainteresowanie tą zabawą przerosło nasze oczekiwania i okazało się, że nasza mapa była za mała, i niestety nie wszyscy chętni mogli odbić swoją dłoń.

Opracowanie informacji: A. Rozenbajger

FotoFoto