Śniadanie daje moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc.

Najważniejsze cele programu:

1.Zwiększanie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
2.Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Szkolna inauguracja programu ,,Śniadanie daje moc” odbyła się 15 listopada i połączona była z rozpoczęciem programu: ,,CAŁA SZKOŁA CHRUPIE”. Uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w sali gimnastycznej, aby razem zjeść pyszne i zdrowe kanapki oraz wspólne chrupać owoce i warzywa.
Dzięki wyświetlonemu filmowi oraz prezentacji multimedialnej uczniowie utrwalili zasady zdrowego odżywiania i zapoznali się z piramidą zdrowia. Mamy nadzieje, że pozyskane informacje dzieci wykorzystają w praktyce, przygotowując sobie pyszne i zdrowe śniadanie oraz dbając, aby w ich diecie nie zabrakło codziennej porcji owoców i warzyw.

Pamiętajcie o owocowo – warzywnych wtorkach i czwartkach?

Opracowanie informacji: D. Waluś