Podsumowanie konkursu na temat niepodległości Polski i samorządności

13 listopada w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji odbyło się podsumowanie konkursu na temat niepodległości Polski i samorządności w regionie, którego adresatami byli uczniowie uczęszczający do szkół województwa opolskiego.

Prace konkursowe były oceniane w 4 kategoriach:

• I klasy I – III szkoła podstawowa – Dlaczego kocham Polskę? - praca plastyczna wykonana dowolną techniką, format pracy A3,
  • II klasy IV – VI szkoła podstawowa – Ojczyznę noszę w sercu – wiersz,
  • III klasy VII –VIII szkoła podstawowa i kl. III gimnazjum - Ojczyznę noszę w sercu – wiersz,
  • IV szkoły ponadgimnazjalne – Jak zagospodarować wolność w regionie? – wywiad.

W kategorii I Dlaczego kocham Polskę? wpłynęło 260 prac, a autorką jednej z
wyróżnionych jest uczennica naszej szkoły - Amelia Wasik z klasy Id. Opiekunem Amelki jest pani Urszula Długosz.

W kategorii II Ojczyznę noszę w sercu wpłynęły 262 prace. Jury, w skład którego weszły członkinie Opolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, miejsce III przyznało Wojciechowi Tkaczowi z klasy VIa.  Opiekunem Wojtka jest pani Katarzyna Calicka.

Uroczystość uświetnił występ wokalny naszego zespołu pod kierunkiem pani Małgorzaty Łyko-Szczygieł, zakończony wzruszającą recytacją tekstu Jacka Kaczmarskiego pt. „Mury” w wykonaniu Dobrochny Kantorowicz.

Opracowanie informacji: K. Calicka, M. Łyko-Szczygieł