Dzień dla Niepodległej

W związku z obchodzoną 11 listopada 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości, Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej wyszła z inicjatywą wspólnego śpiewania hymnu narodowego.

Inicjatywa wyjątkowa, jak wyjątkowa jest okoliczność. We wszystkich szkołach w Polsce, w piątek 9 listopada, o tej samej godzinie, odśpiewany miał zostać hymn Polski.

Nasi uczniowie spotkali się ze starszymi kolegami i koleżankami z III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu na ich boisku. Towarzyszyli im również uczniowie Gimnazjum nr 9 oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu. Oczywiście było biało-czerwono, a to za sprawą kotylionów i flag.

Punktualnie o godzinie 11:11 z ponad 1500 ust wybrzmiały wszystkie 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. O doniosłości chwili świadczyć może fakt, iż obserwujący to wydarzenie mieszkańcy przylegających do boiska domostw przyłączyli się do śpiewania.

Opracowanie informacji: A. Lewandowski