Upominki dla Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, podczas zajęć plastycznych wykonali świąteczne rysunki i kartki z życzeniami dla podopiecznych domowego hospicjum oraz ich rodzin.

Przy tej okazji dowiedzieli się co to jest hospicjum, jacy pacjenci są pod opieką tej instytucji, jak można ją wesprzeć itd. Szczególne podziękowania należą się klasie 4e za wspaniale ozdobione imienne koperty dla dzieci, które wykonali na lekcji. Ich postawa i wrażliwość są wzorem do naśladowania przez innych uczniów. Do tych kopert trafiły rysunki oraz kartki z życzeniami. Pracownicy hospicjum rozwieźli je swoim podopiecznym.

20 grudnia wybrani uczniowie klas 4-6 odwiedzili hospicjum i przekazali osobiście życzenia wszystkim pracownikom. Pani Sylwia, która jest pracownikiem, opowiedziała dzieciom o pracy z chorymi dziećmi oraz odpowiadała na ich pytania.

Opracowanie informacji i zdjęcia J.Baudisz