Aktualności z klasy I A

W listopadzie 2018 r. klasa I a była pierwszy raz zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Tematem zajęć było "Clifford i George - poznajemy bohaterów amerykańskich bajek". Uczniowie dowiedzieli się o historii powstania bajki, poznali bohatera i wysłuchali fragmentów utworu. Były zabawy, konkursy i wspaniała zabawa podczas wykonywania modelu głównego bohatera - Clifforda. Aby zachęcić uczniów do czytelnictwa będziemy cyklicznie odwiedzamy bibliotekę.

W grudniu natomiast odwiedziliśmy Archiwum Państwowe, gdzie panie opowiedziały o historii państwa polskiego z okazji 100-lecia.Tematem zajęć było "Nasza biało-czerwona". Dzieci mogły obejrzeć zbiory archiwum dotyczące historii Polski.Wykonały też bardzo ciekawą pracę, co możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach. Na koniec otrzymały w podarunku piękne teczki w pamiątkowym wydaniu na 100-lecie Polski, plany lekcji i kredki. Zabrały ze sobą pięknie wykonane drzewka z kolorystyce biało-czerwonej. Zajęcia były bardzo ciekawe i podobały się uczniom.

Opracowanie informacji: M. Trojanowska