Kolejne "Pięć minut dla książki"

Klasa Ib w ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci kontynuuje cykl: „Pięć minut dla książki”.

• Patryk Kawecki zaprezentował książkę „Lego Ninjago”. Jest fanem klocków Lego. Opowiedział dlaczego warto układać klocki, zaprezentował Lego i wyjaśnił co znaczy duński zwrot „leg godt” – baw się dobrze, od którego powstała nazwa klocków. Przedstawił plakat i kartę pracy – postać z Lego. Przeczytał też fragment książki. Brawo!
  • Michał Sędłak kocha zwierzęta i dlatego polecał wszystkim „Świat Zwierząt – Ssaki”.  Pięknie czytał fragment książki, opowiedział ciekawostki o dziobaku i kolczatce. Zaprezentował dwa plakaty, a także książki o zwierzętach. Brawo!
  • Maksymilian Gołębiewski zachęcał do przeczytania książki z serii „Angry Birds” pt. „Super Bomba”. Maskotka i plakat bardzo podobały się wszystkim. Bezbłędnie przeczytał fragment książki. Brawo!
  • Jędrzej Szczepański opowiedział o książce, którą Jemu poleciła mama „Nie kończąca się historia od A do Z” i On chciałby innych zachęcić do jej przeczytania. Bohatera Bastiana, antykwariat i inne tajemnice ujawnił rówieśnikom. Pięknie przeczytał kilka fragmentów książki. Na koniec każdy otrzymał niesamowity amulet. Brawo!
  • Pola Jurkowska zaprezentowała książki z serii „Basia”, a następnie przybliżyła postać głównej bohaterki. Pola przypomniała sobie, że pierwsze słowa z tej książki przeczytała w przedszkolu. Karty pracy, kolorowanka i quiz podobały się wszystkim. Przeczytała doskonale fragment książki. Brawo!
  • Nina Janowska opowiedziała historię Gabrysi z książki „Szarka” zgodnie z wykonaną przez siebie historyjką obrazkową na plakacie. Wzorowo przeczytała fragment książki. Na koniec, powiedziała dlaczego poleca tę właśnie książkę. Brawo!
  • Mateusz Polak również jest miłośnikiem zwierząt, szczególnie słoni. Z „Mojej pierwszej encyklopedii zwierząt” czytał pięknie fragment o słoniach. Gatunki słoni, ciekawostki o nich, plakat oraz słonie – zabawki zainteresowały koleżanki i kolegów. Brawo!

O poprzednim cyklu możecie przeczytać po kliknięciu tutaj.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Urszula Długosz
FOTO: mgr Urszula Długosz