"Jestem twórcą"

Dnia 20 marca 2014r. zawitały do naszej szkoły Przedszkolaki.

Dzieci podzieliły się na dwie grupy. Część z nich skorzystała z zajęć plastycznych, a część z muzycznych.

Zajęcia muzyczne odbywały się pod hasłem „Jestem twórcą – głosy i instrumenty bez tajemnic”.

Przedszkolaki nauczyły się nowej piosenki, którą następnie wykonywały z elementami ruchu, poznały i rozpoznawały rodzaje głosów i różne instrumenty. Po słuchowym zapoznaniu się z fragmentem utworu muzyki poważnej – „Marsz Radeckiego”, dzieci przystąpiły do jego wykonania na instrumentach perkusyjnych. Ta forma aktywnego słuchania i wykonywania muzyki poważnej bardzo się wszystkim spodobała.

Zajęcia prowadziła nauczycielka muzyki pani Elżbieta Bilińska, a dzielnie wspierały ją panie Alena Korczyńska i Jolanta Tańska-Mende.

Zajęcia plastyczne odbywały się pod hasłem „Jestem twórcą – świat barw, kolorów i plastycznych doznań”.

Podczas tych zajęć najmłodsi wykonywali prace za pomocą wybranej przez siebie techniki. Dzieci mogły użyć farb, bibuły, kolorowego papieru lub pasteli.

Przedszkolaki wykonywały swoje ilustracje z dużym zaangażowaniem i precyzją w efekcie czego ich prace zachwyciły nauczycieli i rodziców.

Więcej zdjęć z zajęć plastycznych znajdziesz w galerii.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Elżbieta Bilińska, mgr Dominika Waluś
FOTO: mgr Dominika Waluś