"Konkurs Wiedzy o Języku Polskim"

10 kwietnia w auli Uniwersytetu Opolskiego odbyła się gala podsumowująca „Konkurs Wiedzy o Języku Polskim”, w którym wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele z województwa opolskiego.

Jego organizatorem był Opolski Kurator Oświaty oraz Studenckie Koło Naukowe Językoznawców działające przy Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Opolskiego. Głównym celem konkursu było popularyzowanie poprawności językowej wśród młodzieży szkolnej oraz promowanie pięknej polszczyzny.

„Konkurs Wiedzy o Języku Polskim” składał się z dwóch etapów. Najpierw nauczyciele-poloniści opracowywali autorski projekt edukacyjny promujący kulturę języka polskiego.

Miło nam ogłosić, że realizowany przez nas projekt „Tuwimowo” otrzymał wyróżnienie.

Następnie reprezentanci szkół pisali dyktando oraz test językowy, a trzej najlepsi – wygłaszali przemówienie.

W części pisemnej Agata Książek spisała się świetnie, a za bezbłędne napisanie dyktanda Michał Tratkiewicz otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki następnych konkursów polonistycznych.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Katarzyna Calicka
FOTO: mgr Katarzyna Calicka