XIX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas III

W czwartek 10 kwietnia 2014r. braliśmy udział w XIX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Klas III Szkół Podstawowych zorganizowanym w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.

Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali 10 zadań ortograficznych na karcie pracy. W zadaniach tych należało: uzupełnić wyrazy brakującymi ortografami rz-ż, ó-u, ą-ę i zmiękczeniami, uzasadnić pisownię podanych wyrazów, dobrać do podanych wyrazy o znaczeniu przeciwnym, napisać poprawnie cząstkę „nie” z podanymi częściami mowy oraz ułożyć wyrazy z podanych sylab. Rozwiązując zadania uczniowie musieli wykazać się także umiejętnością czytania ze zrozumieniem, logicznym myśleniem oraz ogólną czujnością ortograficzną.

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Jan Chomontowicz z klasy IIIa, który zdobył wyróżnienie (dyplom i nagrodę książkową) oraz Julia Budyłowska z klasy III b.

Uczniów do tego konkursu przygotowały wychowawczynie p. Beata Kachny i p. Bożena Kęs. Prace dzieci oceniała komisja, w skład której weszły nauczycielki naszej szkoły: p. Bożena Czajka, p. Urszula Długosz i p. Beata Kachny.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Kachny
FOTO: mgr Beata Kachny