„Prawa i obowiązki dziecka. Poznajemy działalność fundacji UNICEF.”

Prawa i obowiązki dziecka. Poznajemy działalność fundacji UNICEF.”

Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” Janusz Korczak

Uczniowie naszej szkoły w II semestrze w roku szkolnym 2023/2024 uczestniczyli w zajęciach pt. „Prawa i obowiązki dziecka. Poznajemy działalność fundacji UNICEF.”
Podczas zajęć uczniowie pogłębiali wiedzę na temat znajomości praw dziecka zapisanych w Konwencji o Prawach Dziecka, poznali zakres działalności fundacji UNICEF, przypomnieli sobie o obowiązkach szkolnych i domowych.

Dodatkowym celem tych zajęć również było uświadomienie dzieciom, że w ich otoczeniu są osoby, do których mogą zwrócić się o pomoc.

Opracowanie i fotorelacja: mgr Kamila Wójcik