WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z PP 21 W MAŁEJ DWÓJCE

Dnia 16 lutego naszą szkołę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 21 mieszczącego się przy ulicy Drzymały w Opolu. Goście zostali oficjalnie powitani przez Panią Dyrektor Szkoły – Grażynę Danielko, od której otrzymali zeszyty z informatorem szkolnym oraz pamiątkową kartę z nazwą pierwszych zajęć w PSP nr 2, w których uczestniczyli. Następnie dzieci odwiedziły salę do zajęć integracji sensorycznej, jadalnię, świetlicę, salę komputerową, a także bibliotekę. Nasi goście w dwóch grupach uczestniczyli w zajęciach z okazji Dnia Kota, a także zajęciach ekologicznych pt. ,,Dbam o środowisko”.

Pierwsza grupa pod opieką p. Katarzyny Maj i Urszuli Długosz obejrzała prezentację dotyczącą kocich ciekawostek. Dzieci odpowiedziały za zadane zagadki, a także opowiadały o swoich kocich przyjaciołach. Przedszkolaki wykazały się inwencją twórczą wykonując prace plastyczno-techniczne pt. ,,Kocie maski”. Na koniec zajęć dzieci zamieniły się w kotki i wykonały taniec do muzyki. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom za udział w zajęciach i naklejkę z kotem.

Dzieci rozwijały także świadomość ekologiczną i wrażliwość związaną z poczuciem odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego w którym żyją. Podczas tych zajęć grupa trzecioklasistów pod opieką p. Antoniny Babik oraz p. Kamili Wójcik przedstawiły inscenizację dot. środowiska i ekologii. Przedszkolaki w trakcie zajęć ekologicznych dowiedziały się dlaczego nie wolno zaśmiecać środowiska naturalnego, poznały kodeks ekologa oraz nauczyły się jak prawidłowo segregować śmieci. Dodatkowo przedszkolaki wykonały grafomotoryczną kartę pracy, pośpiewały i super się bawiły. Na koniec zajęć ekologicznych każdy z przedszkolaków otrzymał odznakę „Przyjaciela Ziemi”. Z zajęć dzieci wychodziły bardzo zadowolone. Na koniec wizyty w szkole przedszkolaki prowadzącym zajęcia tematyczne zrobili miłą niespodziankę ślicznie podziękowały i wręczyły tulipany wykonane z bibuły.

Opracowanie informacji: Katarzyna Maj, Kamila Wójcik

Strona wizualna: Urszula Długosz, Kamila Wójcik

Pobyt naszych miłych gości w  MAŁEJ DWÓJCE przedstawia także film pod linkiem: