WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW Z PP 25 W MAŁEJ DWÓJCE

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziły dzieci z  przedszkola nr 25. Wizyta zaczęła się od przywitania dzieci przez Panią wicedyrektor Grażynę Danielko, która opowiedziała o funkcjonowaniu naszej szkoły. Dzieci mogły poznać i zwiedzić szkołę oraz uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich w dwóch grupach zamiennie zajęciach z języka angielskiego oraz zajęciach ruchowo plastycznych z elementami logopedii i sensoryki.

W pierwszej grupie dzieci bawiły się z Amorkiem:

- pomagały mu szukać zgubionych serduszek, żeby uratować Walentynki,

- przygotowywały desery za pomocą słomek i pomponików,

- losowały z worka niespodzianki od Amorka i za pomocą rączek odgadywały co trzymają i z jakiego materiału ta niespodzianka jest wykonana,

- robiły z włóczki i gotowych serduszek kartki walentynkowe,

- mogły popatrzeć na świat przez amorkowe okulary,

- szły na spacer z Amorkiem po ścieżce sensorycznej oraz wykonywały kilka innych zadań.

Przed wyjściem każde dziecko otrzymało w prezencie zeszyt oraz kredkę z logo szkoły oraz zabrały swoje kartki walentynkowe.

W drugiej grupie dzieci uczestniczyły w zajęciach o tematyce walentynkowej - po angielsku. Dzieci poznały słówka i zabawy związane z tym świętem oraz wzięły udział w konkursie. Pod koniec zajęć każdy przedszkolak zrobił własną laurkę walentynkową dla bliskiej osoby.

Każdy z naszych gości już wie jak to jest usiąść w szkolnej ławce!

Opracowanie: mgr Małgorzata Warzkiewicz, mgr Magdalena Zawalich
Fotorelacja i prowadzenie zajęć: mgr Martyna Renćmit, mgr Agnieszka Markiewicz - Rokosz, mgr Małgorzata Warzkiewicz, mgr Magdalena Zawalich