Newsletter


W bibliotece szkolnej od 28 marca do 8 kwietnia, czyli równo przez 2 tygodnie, witaliśmy z uczniami wiosnę z prawdziwym przytupem.

W tym czasie zorganizowaliśmy aż 6 konkursów, w których udział mógł wziąć każdy uczeń naszej szkoły. Ze względu na dużą liczbę dzieci z Ukrainy, zadania były tłumaczone także na język ukraiński, tak by nikt nie czuł się wykluczony.

Zadania były najróżniejsze, ale to co je łączyło, to dobra zabawa. Niektórzy po raz pierwszy rozwiązywali sudoku, inni cieszyli się, gdy zadaniem dnia był labirynt. Mój ulubiony konkurs to chyba „Pokoloruj mój świat”, w którym zasadą było, by obrazek z piękną sentencją „Książka jest jak ogród noszony w kieszeni” pokolorować korzystając tylko z 3 kolorów. Uczniowie sami decydowali, jakie to kolory, ale nie mogli potem już ich zmienić. Jakie barwy przeważały? Zdecydowanie wiosenne, pastelowe.  Nagrodziliśmy tutaj aż  8 osób.

Sporo zamieszania narobił konkurs „Bałagan na biurku”, w którym uczniowie mieli policzyć wyszczególnione na karcie pracy przedmioty. Zadanie banalnie proste, ale pod warunkiem, że na przeszkodzie nie stanie tak strategiczna umiejętność, jak czytanie ze zrozumieniem.

W zadaniach konkursowych udział wzięło 86 uczniów z klas IV – VIII. Pamiętajcie, że to nie koniec konkursów w bibliotece! Za rogiem czają się już kolejne…

Opracowanie: mgr Aneta Rozenbajger


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
  


  Ważne informacje

 

Zebrania rodziców 9.01.2024 r. g. 16:30
 
  • klasa 4A - sala 103
  • klasa 4B - sala 105
  • klasa 4C - sala 205
  • klasa 4D - sala 204

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy / Інформація

- sprawdź! / перевірити!


 
Podstrony:  1  2 

 
24


 
 
45-061 Opole
ul. Katowicka 35

tel./fax : 77 454 28 85
e-mail: info@psp2.opole.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS