Newsletter


We wtorek 19 października oraz w środę - 20 października 2021 r. wszystkie klasy pierwsze dostąpiły ogromnego zaszczytu wstąpienia w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Całe wydarzenie miało bardzo uroczysty charakter.

Najpierw po wejściu do biblioteki dzieci zostały przywitane przez panią Jolę i zaproszone do zajęcia miejsc na wygodnych pufach oraz na  krzesełkach.

Już za chwilę ich starsze koleżanki i koledzy z klasy 2b, przygotowani przez p. Bożenę Kęs  przedstawiły inscenizację, w której głównymi bohaterami były książki. Przyszli czytelnicy od swoich książek  dowiedzieli się jak należy właściwie z nich korzystać, o czym należy pamiętać zanim weźmie się książkę do ręki oraz czego absolutnie czytelnik nie może robić z książką i czego książki nie lubią. Najważniejszym momentem przedstawienia było przyrzeczenie, które dzieci podnosząc dwa palce do góry złożyły książkom.

My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie Książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy!
Przyrzekamy!

Na uwagę zasługiwało bardzo gustowne przebranie uczniów klasy 2b oraz pięknie odegrane aktorsko role. Dzieci klas pierwszych całe przedstawienie wysłuchały w absolutnej ciszy i z otwartymi buziami. Po ślubowaniu Pani Jola wielką księgą pasowała uczniów na czytelników biblioteki szkolnej. Zaprezentowała także różne rodzaje książek.

Spośród pokazanych książek największe zaciekawienie wywołała książka z „dziurą”.

Następnie dzieci zapoznały się z księgozbiorem, regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek i same wybrały swoją pierwszą książkę, którą wypożyczyły.

Opracowanie: mgr Bożena Kęs, mgr Jolanta Tańska-Mende, mgr Dominika Olender


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
  


  Ważne informacje

Dni wolne od zajęć dydaktycznych
 Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych

PROGRAM PROFILAKTYKI
PROGRAM PROFILAKTYKI ZINTEGROWANEJ ARCHIPELAG SKARBÓW

Bieg rekreacyjny- FAIR PLAY

 
Podstrony:  1  2  3 

 
27


 
 
45-061 Opole
ul. Katowicka 35

tel./fax : 77 454 28 85
e-mail: info@psp2.opole.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS