MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Jak co roku w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Głównym celem wielu podjętych działań w bibliotece była promocja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań, kształcenie kultury czytelniczej i podkreślenie roli biblioteki życiu szkoły i edukacji.

Tegoroczne hasło Międzynarodowa Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: Tu kwitnie wyobraźnia.

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników szkolnej biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie o książkach przygotowane przez uczniów klasy 2a, dowiedzieli się jak korzystać z księgozbioru i jak obchodzić się z książką. Zapoznali się z regulaminem obowiązującym w bibliotece. Rozwiązywali też bajkowe zagadki. Na zakończenie spotkania uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

Biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcami klas zaprosiła uczniów do udziału w konkursie plastycznym na ilustrację do ulubionej książki, bajki lub wiersza. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowany udział w konkursie i piękne prace.

Przez cały miesiąc uczniowie uczestniczyli w różnorodnych akcjach bibliotecznych: książka z niespodzianką, zagadkowe piątki, przerwa z kolorowanką. Uczniowie ozdabiali Drzewo czytelnika listkami, na których uzupełniali niedokończone zdania: „Biblioteka to…”, „Czytam, bo…”, „Książka to…”, „Książka kojarzy mi się…”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych, oglądali przygotowane dla nich wystawy książek i gazetki tematyczne.

Nasza biblioteka jest otwarta i przyjazna dzieciom.

Opracowanie: mgr Dominika Olender
Fotorelacja: mgr Jolanta Tańska - Mende