Zabawa karnawałowa w 2d

W  karnawale wybieramy się na bale. Każde dziecko lubi się bawić. A karnawał jest idealnym  czasem na wypróbowanie nowych zabaw i prezentację stroju karnawałowego.

Dzieci  z klasy 2d zapoznały się z tradycją zabawy karnawałowej  i postanowiły również zorganizować bal. Rozpoczął się on powitaniem:

Jest karnawał.

W karnawale wszyscy urządzają bale.

To tradycja bardzo stara – strojów pięknych co niemiara!

Niech się bawią duzi, mali

zgromadzeni na tej sali”.

Zabawy integracyjne „Witam Was” oraz „Rozruszanka” były super i zachęciły dzieci do zabawy. „Defilada” czyli prezentacja strojów zachwyciła wszystkich. Każde dziecko otrzymało gromkie brawa.

Taniec przy muzyce z  kapeluszem, na gazecie; taneczne  - bajkowe zagadki  to kolejne zabawy. Wiele uśmiechów i  emocji wywołał „Lot na balonie”. Następnie były „Kaczuszki”, „Sznurek” i „Pociąg”. Bal zakończył „Soczek z pomarańczą”.

Wszyscy uczestnicy balu otrzymali niespodzianki i słodycze.

Wspólne zdjęcie przypomni nam o  naszej zabawie.

Rodzicom-sponsorom pięknie dziękujemy!

To był bal!