Test głośnego czytania w semestrze I 2021/2022

„Wiersz o czytaniu”

Czytaj, by być pewnym siebie,
Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat,
Czytaj, nieważne ile masz lat.

Renata Czajęcka

Wychowawcy klas II i III przeprowadzili w swoich klasach test pomiaru szybkości czytania głośnego.

Składał się on tylko z jednosylabowych wyrazów. Wskaźnikiem szybkości czytania była liczba wyrazów indywidualnie przeczytanych przez dziecko, w ciągu jednej minuty. Należało przeczytać ich jak najwięcej.

Test pozwalał stwierdzić, na jakim poziomie uczeń czyta i jakie poczynił postępy w technice czytania w I semestrze roku szkolnego 2021/2022. Przeprowadzający test wychowawcy, zauważyli u uczniów wyraźne postępy w technice czytania. Fakt ten cieszy. Czytanie aktywizuje przecież pięć obszarów kompetencyjnych ucznia: komunikację, odpoczynek, inteligencję emocjonalną, koncentrację i emocje. Jako wychowawcy kibicujemy naszym uczniom.

Dzieci mają wrodzone pragnienie zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, w związku z tym warto zaszczepić w nich przekonanie, że czytanie jest doskonałą okazją do wzbogacenia ich wiedzy ogólnej. Czytanie, to również dobra zabawa! Test zostanie powtórzony pod koniec roku szkolnego.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Rekordziści testu szybkości czytania głośnego w ciągu 1 minuty na poziomie poszczególnych klas:

Rekordziści klas drugich:

• klasa 2a

Jakub Horiszny, Tymon Szatanik, Elena Samborska

• klasa 2b

Hanna Paloc, Zofia Kowczyk, Maksymilian Henek

• klasa 2c

Natalia Nagel, Lilianna Zachara, Zuzanna Zulska

• klasa 2d

Jagoda Pietrzak, Maksymilian Fobke, Liwia Świdzińska

Rekordziści klas trzecich:
  • klasa 3a

Anna Pagacz, Jakub Masiulianec, Antoni Ostrowski

• klasa 3c

Aleksander Gieszczyk, Katarzyna Trybulska, Igor Górski

• klasa 3d

Mariia Kapliuk, Maksymilian Szypot, Anastasiia Yeskina

Wielu uczniów - rekordzistów, powtórzyło swój sukces i jednocześnie podniosło wynik rekordu. Gratulacje!

Opracowanie:mgr Urszula Długosz, mgr Maryla Szajor