Konkurs na „Najpiękniejszą maskę karnawałową” rozstrzygnięty!

Wyniki konkursu na „Najpiękniejszą maskę karnawałową” w klasach I - III.

Według „Encyklopedii” maska jest przedmiotem noszonym na twarzy, zazwyczaj dla ochrony, rozrywki, służy przebraniu bądź wykorzystywana jest podczas występów.

Obecnie maski mają różne zastosowanie, o czym możemy przekonać się w obecnych czasach pandemii.

Maski w kulturze używane były już od czasów prehistorycznych. Wierzono, że osoba posiadająca maskę na twarzy automatycznie staje się osobą, którą maska przedstawia.

W karnawale maska była elementem dodatkowym do całego kostiumu. Nie tylko dopełniała efektowny wygląd, ale również zapewniała anonimowość. W Europie do najsłynniejszych należą maski weneckie, używane co najmniej od XIII wieku. Karnawał w Wenecji był jednym z pierwszych karnawałów na świecie i to właśnie tam zapoczątkowano noszenie masek weneckich.

Maski karnawałowe zawsze wzbudzały powszechne zainteresowanie wśród dzieci, dlatego w naszej szkole ogłoszono konkurs na „Najpiękniejszą maskę karnawałową”.

Konkurs spotkał się z żywym zainteresowaniem, o czym świadczy duża ilość masek przedstawionych do konkursu.

Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie z dbałością o kolorystykę, dokładność wykonania i formę. Każda maska była inna.

Komisja nagrodziła i wyróżniła następujących autorów masek:

• Laureaci:

Sara Krupa z klasy 1a

Liliana Bolibrzuch-Balas z klasy 1c

Adam Konieczny z klasy 2a

Kasandra Janiszewska z klasy 2b

Paweł Kmiecik z klasy 2c

Mila Pachura z klasy 2d

Dawid Pikul z klasy 3a

Liliana Tarapata z klasy 3c

Teresa Oloś z klasy 3d

• Wyróżnienia:

Zofia Kowczyk z klasy 2b

Damir Tokhi z klasy 2b

Dawid Rozumek z klasy 2b

Iga Sobocińska z klasy 2c

Bartek Trzciński z klasy 2c

Kamila Gogolok z klasy 2d

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nauce  oraz w dalszych konkursach!

Opracowanie: mgr Bożena Kęs, mgr Anna Skowrońska