Urodziny Puchatka -klasa 1 a

KLASA 1 A NA 95 URODZINACH KUBUSIA PUCHATKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Uczniowie klasy 1a  w piątek 14 maja 2021r. na zaproszenie Pani Joli uczestniczyli w bibliotece szkolnej w 95 Urodzinach Kubusia Puchatka. W tym szczególnym dniu Elenka Samborska przyniosła z domu do szkoły ogromną maskotkę Kubusia Puchatka, która towarzyszyła nam w czasie naszego pobytu w bibliotece. Po przywitaniu się z Panią Jolą wszyscy mogliśmy obejrzeć piękną urodzinową dekorację biblioteki w postaci różnych wydań książek Kubusia Puchatka, ilustracji przedstawiających Kubusia i jego przyjaciół, figurek, kubeczków z Kubusiem, a także poznaliśmy historię powstania książki o Kubusiu. Ponieważ do naszej klasy chodzi Kubuś Horiszny ktoś słusznie zauważył, że na urodziny przyszedł Kubuś do Kubusia. Następnie wysłuchaliśmy fragmentów przygód Kubusia Puchatka czytanych przez Panią Jolę, rozwiązywaliśmy zagadki i odbyło się głosowanie na najpiękniejszą laurkę urodzinową dla Kubusia. Wiele emocji wzbudziło losowanie rekwizytów i przyporządkowywanie ich do odpowiedniego bohatera z książki o Kubusiu. Na zakończenie naszego pobytu w bibliotece podzieliliśmy się na grupy i układaliśmy puzzle – obrazek z Kubusiem i jego przyjaciółmi. W czasie naszego pobytu w bibliotece zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Po powrocie do klasy obejrzeliśmy film „Kubuś Puchatek” i kolorowaliśmy bohaterów książki. Z wykonanych prac zrobiliśmy w naszej klasie wystawę.

Opracowanie: mgr Beata Kachny.