Zajęcia integracyjne po powrocie do szkoły w klasach 1a i 1c

Nasi uczniowie, ale też nauczyciele wrócili do  szkoły po długim czasie edukacji zdalnej . Pierwsze  tygodnie wykorzystujemy na odnowienie relacji, wspólnoty i kształtowanie właściwych stosunków społecznych.

Nauczyciele i pedagog szkolny organizują wiele rozmów, zajęć związanych z relacjami społecznymi.
W dniu 06.05.2021 uczniowie klas 1a i 1c uczestniczyli w zajęciach integracyjnych związanych z powrotem dzieci do szkoły prowadzonych przez pedagoga szkolnego Panią Lucynę Mazur.
Były zabawy m.in  drzewo emocji oraz  wilk i owce. Uczniowie obdarowali swoich rówieśników ciepłymi słowami.

Z rozmów z uczniami wynika, że długa izolacja sprawiła, że bardzo tęsknili za sobą, za zwykłym a jednak nadzwyczajnym byciem ze sobą,  mieli dość pracy przy komputerze,byli pełni obaw dziecięcych czy poradzą sobie w szkole,  tęsknili za zabawą z rówieśnikami, za swoimi nauczycielami. Byli też nieliczni uczniowie, którym odpowiadała nauka zdalna bo lekcje były krótsze a przerwy dłuższe. Jednak każdy z nich tęsknił za kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki.
Uczniowie klas 1a i 1c wyjątkowo aktywnie pracowali i  bawili się. Mieli też ogromną potrzebę wygadania się.  Byli wdzięczni, że mogli tak po prostu " wyrzucić to z siebie" i pobawić się z rówieśnikami.

Opracowanie: mgr Lucyna Mazur.
Zdjęcia: mgr Marta Kujawa