Urodziny Puchatka - klasa 1d

1D NA 95 URODZINACH KUBUSIA PUCHATKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ.

Uczniowie klasy 1d świętowali w bibliotece szkolnej 95 Urodziny Kubusia Puchatka.
Dekoracja biblioteki związana z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu zachwyciła dzieci. Uroczystość rozpoczęła Pani Jola powitaniem nas–gości ,następnie historią powstania książki o Kubusiu Puchatku, informacją o pisarzu Alanie Aleksandrze Milne oraz prezentacją pięknych zdjęć – zabawek Krzysia. Później przyszedł czas na słuchanie czytanych przez Panią Jolę fragmentów przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz rozwiązywanie zagadek. Następnie odbyło się głosowanie na najpiękniejszą laurkę urodzinową dla Kubusia, spośród wszystkich zgromadzonych na wystawie. Rozpoznawanie bohaterów książki po rekwizytach nie sprawiło dzieciom trudności i było świetną zabawą. Później dzieci pracowały w pięciu grupach, układały puzzle – obrazek z Kubusiem i jego przyjaciółmi .Wszystkie grupy otrzymały brawa za sprawne wykonanie zadania. Najwięcej śmiechu wywołała ostatnia zabawa ,,Gdzie jest mój ogon?. Każde dziecko po kolei z zamkniętymi oczami miało przypiąć ogon Kłapouchemu. Ogon był przypinany w różnych miejscach osiołka, co wywoływało salwy śmiechu. Na pożegnanie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie .Po powrocie do klasy dzieci oglądały fragmenty wersji filmowej Kubusia Puchatka ,rozmawiały na temat ulubionych bohaterów.
Następnie kolorowały obrazki na wystawę ,,Kubuś –przyjaciel dzieci’’. Piękną historią o przyjaźni, tolerancji zachwycili się odbiorcy  chyba w każdym wieku i chętnie do niej wracają. A dzieci od razu pokochały misia o małym rozumku. Wspaniałe były Urodziny Kubusia Puchatka ,miło spędziliśmy czas.
Pani Joli serdecznie dziękujemy za zaproszenie ☺.
Opracowanie :mgr Urszula Długosz.
Zdjęcia: mgr Urszula Jonczyk.