Rekord Guinnessa w pierwszej pomocy

Bicie rekordu pierwszej pomocy

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Dlatego to właśnie dziś w samo południe uczniowie klas: Ib, IIb, IIc i III c podjęli próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego oglądania filmu instruktażowego, dzięki któremu  dzieci miały możliwość powtórzenia zasad pierwszej pomocy. Po krótkim wstępie uczniowie przez 30 minut wykonywali uciski klatki piersiowej.

Bicie Rekordu było świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji. Wszystkim nauczycielom i dzieciom dziękujemy za  udział i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będzie nas jeszcze więcej!

Opracowanie: p. mgr Dominika Waluś, p. mgr Lucyna Mazur