Światowy Dzień Czystych Rąk

Mycie rąk też ma swoje święto. 15 października 2019 r. po raz dziewiąty obchodzimy je w Polsce i w naszej szkole.

Mycie rąk dla wielu z nas wydaje się tak banalną czynnością, że często wykonujemy ją machinalnie, nie zastanawiając się nawet, czy robimy to prawidłowo. Jak dbać o higienę? - o tym przypomniały uczniom  wychowawczynie klas 1-3.

Uczniowie klas 1-3 przygotowali plakaty promujące dbanie o higienę, które wisiały na pierwszym piętrze.
W łazienkach zostały wywieszone instrukcje prawidłowego mycia rąk.
Uczniowie mogli również oglądać wystawę przyborów toaletowych, która była zorganizowana na szkolnym korytarzu.
Organizatorzy przygotowali krótką inscenizację, którą prezentowali swoim kolegom i koleżankom z innych klas. Były wierszyki i piosenka, a widownia mogła się dowiedzieć, jakie mogą być skutki braku higieny i jak powinniśmy myć ręce.

Organizatorzy:
klasa II b z p. mgr Urszulą Długosz