Dni Języka Angielskiego

.:OPRACOWANIE: p. Adrian Lewandowski

Dni 14 – 16 marca to w tym roku „święto języka angielskiego” w naszej szkole.

W związku z tym, dla naszych uczniów przygotowaliśmy moc atrakcji, które, jak można stwierdzić po frekwencji, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Zobacz, co zaproponowaliśmy:

Zaczęliśmy od konkursu „Master of Vocabulary” dla uczniów klas czwartych. Wszyscy, którzy nie mają problemu z angielskimi słówkami, alfabetem i literowaniem zebrali się w sali 203, aby zawalczyć o pierwsze miejsce.

• Wyniki konkursu „Master of Vocabulary”

I miejsce: Antonina Ibrom z klasy IVc

II miejsce: Jakub Rudzki z klasy IVa

III miejsce: Amelia Łopianiak z klasy IVa

Tego dnia można było napić się herbatki z Królową Wielkiej Brytanii i poczęstować ciastkiem po prawidłowej odpowiedzi na pytanie związane z kulturą krajów obszaru anglojęzycznego. Uczniowie ustawiali się w długiej kolejce, aby dostąpić tego zaszczytu i choć czasami przerwa była za krótka, aby się zmierzyć z pytaniem, uczniowie niestrudzenie wracali na kolejnych. W rolę Królowej w tym roku wcieliła się Hanna Kaniuka z klasy Vb, a pomagały jej Dominika Jura z klasy Vb i Hanna Calicka z klasy VIa.

Czwartek to zabawa w tzw. „kalambury”, ale zamiast wskazówek graficznych, uczniowie musieli rozwikłać zagadki, napisane w formie rymu w języku angielskim, prowadzące do gadżetów ukrytych na terenie szkoły. Podczas przerwy o godz. 13:25 biegające po całej szkole dzieci, zaglądające w różne zakamarki było czymś normalnym. Cieszy fakt, że wszystkie gadżety zostały znalezione.

Uczniowie klas piątych mieli tego dnia swój konkurs. „Master of Dictation” jak sama nazwa wskazuje, polegał na napisaniu dyktanda, oczywiście w języku angielskim.

• Wyniki konkursu „Master of Dictation”

I miejsce: Kuba Ślęzak z klasy Va

II miejsce: Damian Gubała z klasy Vc

III miejsce: Martyna Kalińska z klasy Va

W czwartek odbył się również konkurs przygotowany z myślą o uczniach klas szóstych: „Master of Listening” – czyli „Mistrz Słuchanek”. Konkurs postrzegany jest jako trudny, gdyż wyuczona wiedza w zakresie słownictwa czy gramatyki może w nim nie wystarczyć, tutaj liczyła się umiejętność rozumienia ze słuchu. Całość opracowana była na podstawie autentycznych utworów muzycznych w języku angielskim.

• Wyniki konkursu „Master of Listening”

I miejsce: Danny Łuczko z klasy VIc

II miejsce: Natalia Furs z klasy VIa

III miejsce: Mateusz Galbierz z klasy VIb

Piątek stał pod znakiem (nutką) muzyki. Na drugim piętrze szkoły przygotowano stanowisko karaoke. Podczas przerw zainteresowani uczniowie (a ich z całą pewnością nie brakowało) mogli spróbować swoich sił śpiewając sławne piosenki w języku angielskim. Tutaj dziękujemy niezastąpionemu p. Piotrowi Kraus, który zawsze jest pomocny przy tego typu przedsięwzięciach.

Co roku konkurs „Master of Art” przyciąga dziesiątki uczestników. Nie inaczej było w tym roku, gdyż to nie słówka, nie gramatyka, czytanki czy słuchanki, a talent, pomysłowość i zainteresowanie krajami anglojęzycznymi były tutaj najważniejsze. Uczniowie mieli za zadanie w grupach przygotować plakaty związane z wyżej wymienionymi krajami. Technika była dowolna, także prace były niezwykle oryginalne i pomysłowe – ciężko było wyłonić te najlepsze.

• Wyniki konkursu „Master of Art”

I miejsce: Ewa Juszczak z klasy VIb, Hanna Lorenc z klasy VIb, Hanna Calicka z klasy VIa

II miejsce: Martyna Kalińska z klasy Va, Paula Konfisz z klasy Va, Aleksandra Pobierowska z klasy Va

III miejsce: Dominika Jura z klasy Vb, Anna Zienkiewicz z klasy Vb, Dominika Drożdż z klasy Vb

Wyróżnienia:

Kajetan Picher z klasy Va, Wojciech Tkacz z klasy Va, Mikołaj Żyrek z klasy Va

Zofia Mika z klasy VIc, Wiktoria Sawicka z klasy VIc

Mamy nadzieję, że dobrze bawiliście się podczas tegorocznych Dni Języka Angielskiego, a wyłonionych w licznych konkursach „Mistrzów Języka Angielskiego” zapraszamy na uroczyste podsumowanie Dni Nauki i Sportu w czwartek 7 czerwca.

GALERIA ZDJĘĆ:.