"Żak 2018"

.:OPRACOWANIE: p. Sylwia Hoszowska

Piotr Mandela jest uczniem klasy IVb. Jest chłopcem ambitnym i wytrwałym. Dzięki tym pozytywnym cechom 15 marca 2018 roku został laureatem Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – „Żak 2018”, którego tegoroczny tytuł brzmiał: „Słowo Boże i dziedzictwo ojców – Opolska Katedra”.

Konkurs obejmował trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Piotr poświęcił wiele czasu na przyswojenie wiadomości, które nie są objęte programem nauczania. Była to historia Katedry Opolskiej. Uczeń doskonale poradził sobie z zapamiętaniem faktów i łączeniem ich z datami. Podczas nauki historii kościoła pw. Świętego Krzyża niezbędne było przywołanie ważnych wydarzeń z historii miasta Opola – Piotra nie zniechęciło również to wyzwanie. Do powyższych wiadomości należało również przyswoić treść Ewangelii wg św. Marka, której Piotruś codziennie słuchał.

Przygotowania do konkursu trwały sześć miesięcy, ale efekt tej pracy został nagrodzony tytułem laureata.

Odebranie nagrody odbędzie się w maju podczas uroczystej gali z udziałem Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Opolskiej ks. Jerzego Kostorza.

Gratuluję!