"Kształty Wszechświata"

.:OPRACOWANIE: p. Ewa Elias

W poniedziałek 19 marca 2018 r. reprezentanci klas szóstych: Ula Domagała, Ewa Juszczak, Andrzej Staniszewski i Szymon Schmidt razem z opiekunem p. Ewą Elias wzięli udział w warsztatach matematycznych.

Warsztaty odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu. Tematem spotkania były „Kształty Wszechświata”.

W części praktycznej spotkania, uczniowie budowali krawędziowe modele brył ze słomek do picia. To twórcze zajecie szybko zintegrowało wszystkich uczestników i pobudziło geometryczną wyobraźnię. Na koniec zajęć uczniowie każdej ze szkół mogli zabrać ze sobą jedną z brył. Uczniowie naszej szkoły do sali 110 przynieśli dwudziestościan ścięty (kształtem przypomina piłkę nożną).

GALERIA ZDJĘĆ:.