Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie

.:OPRACOWANIE: p. Urszula Długosz

W środę 4 kwietnia 2018 r. klasa IIIb była na wycieczce klasowej w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

Na początku dzieci obejrzały seans filmowy „Przy ulicy Astronomów”. Poznały gwiazdy i gwiazdozbiory, Zodiak, Układ Słoneczny i jego składniki, Słońce oraz kierunki świata. Następnie były na warsztatach w Stacji Klimatologicznej „Z pogodą za pan brat”. Poznały składniki pogody, przyrządy pomiarowe, mapę i dziennik pogody, obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą zjawisk atmosferycznych i zagrożeń z nich wynikających. Odbyły ćwiczenia praktyczne w ogródku obserwacyjnym, meteorologicznym. W obserwatorium astronomicznym dzieci poznały budowę i działanie teleskopu oraz sposoby wykonywania obserwacji astronomicznych. Później były pamiątkowe zdjęcia z tego największego i najstarszego planetarium i obserwatorium astronomicznego w Polsce oraz spacer po parku.

Wycieczka się udała.

GALERIA ZDJĘĆ:.