19. Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych

.:OPRACOWANIE: p. Adrian Lewandowski, p. Piotr Kraus

„19” – taką liczbę mogliśmy w tym roku postawić przed nazwą Wojewódzkiego Konkursu o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych, bo właśnie od tylu lat nauczyciele języka angielskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu sprawdzają, kto w naszej okolicy wie najwięcej na temat kultury krajów angielskiego obszaru językowego.

Półfinał i finał konkursu odbył się 6 kwietnia w naszej szkole.

Tegoroczna odsłona przygotowana była z myślą o uczniach klas piątych, szóstych i siódmych. Jak co roku byli oni przygotowani na ciężkie zmagania z konkurentami i duże emocje, gdyż z całą pewnością nasz konkurs postrzegany jest jako trudny. Wiedza książkowa z geografii, historii i kultury krajów anglojęzycznych jest oczywiście potrzebna, ale aby w tym konkursie zasłynąć, trzeba się po prostu kulturą tych krajów interesować.

Zaczęliśmy o godz. 9:00 zmaganiami z testem wiedzy o kulturze przygotowanym przez Szkołę Języków Obcych Empik School. Przystąpili do niego uczniowie wyłonieni jako najlepsi w tym zakresie w swoich szkołach.

Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Kalińska z klasy Va, Adam Zulski z klasy VIb i Weronika Klimmer z klasy VIIa.

Ten etap konkursu miał za zadanie wyłonić trójkę najlepszych dla każdego poziomu, którzy mieli się zmierzyć ze sobą w ostatnim, finałowym etapie konkursu. A finał to jest to, co odróżnia nasz konkurs od pozostałych – ma on formę w pełni multimedialną i jest przeprowadzany w formie teleturnieju. Ma to duży wpływ na emocje uczestników.

Nad prawidłowym przebiegiem całości czuwało jury w składzie: p. Mary Kennedy (z Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych), p. Kamila Kapral (z Centrum Helen Doron w Opolu) oraz p. Ewelina Krutul (ze Szkoły Języków Obcych Empik School w Opolu). Bardzo Paniom dziękujemy za przybycie, doskonałe sędziowanie i trafne decyzje!

W 19. odsłonie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Krajach Anglojęzycznych wśród „Najlepszych z najlepszych” znaleźli się:

Klasy piąte

I miejsce: Martyna Rosa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Opolu

II miejsce: Jeremi Mielcarek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Opolu

III miejsce: Melania Świtała z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jełowej

Klasy szóste

I miejsce: Daria Czuruń z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu

II miejsce: Amelia Wawrzkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Opolu

III miejsce: Adam Zulski z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu

Klasy siódme

I miejsce: Ignacy Smoliński z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Opolu

II miejsce: Filip Telidecki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 w Opolu

III miejsce: Benjamin Golletz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich

Chcielibyśmy gorąco podziękować naszym sponsorom, którzy przekazali niezwykle ciekawe upominki i nagrody nie tylko dla laureatów, ale także uczestników i ich opiekunów:

Finał prowadzony był przez p. Agnieszkę Melnarowicz. Zadania finałowe przygotowali nauczyciele języka angielskiego, „szkicowany” pokaz multimedialny w formie teleturnieju przygotował p. Adrian Lewandowski, a za nagłośnienie i wsparcie techniczne odpowiadał p. Piotr Kraus.

Na słowa podziękowania zasługują również: p. Tomasz Melnarowicz, który przygotował dyplomy dla uczestników i ich opiekunów, p. Małgorzata Stochmal-Lewandowska, która ręcznie wykonała logo tegorocznego konkursu, dziewczyny z klasy VIb i VIa, które osobiście witały licznie przybyłych gości, Martyna Kalińska z klasy Va, która zareklamowała naszą przyszłoroczną edycję śpiewając przebój Rihanna’y – „Diamonds”, oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy wykazali się gościnnością pomagając w przygotowaniu poczęstunku.

Już teraz zapraszamy za rok na naszą jubileuszową XX edycję!

GALERIA ZDJĘĆ:.