ŚWIETLICOWY DZIEŃ KROPKI

ŚWIĘTO KROPKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie obchodzili ,,Dzień Kropki’’ , który  od 2008 roku  obchodzony  jest w 108 krajach. Obchody ,,Dnia Kropki’’ zaczęły się od poznania historii małej Vashti , która ,dzięki małej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dzieci wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem kropki , z których powstała wystawa .Uczniowie szukali  odpowiedzi  na pytanie :Gdzie spotykamy kropki? Rozwiązywali zagadki złożone z kropek  oraz oglądali  film edukacyjny ,,Kropka ‘’. Wesoła piosenka ,której dzieci wysłuchały również była o kropce. Wierszyk ,,Spotkanie kropek’’ dotyczył oczywiście kropek. Zabawa ,,Nasze ukryte talenty’’ była podsumowaniem ,,Dnia Kropki’’.

Opracowanie: mgr Urszula Dlugosz oraz mgr Marzanna Najbar