Przedświąteczne nastroje w klasie 1c

Przedświąteczne nastroje towarzyszyły klasie 1c przez cały miesiąc grudzień.

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia uczniowie codziennie odkrywali jeden element układanki i wykonywali zadanie, którego treść zapisana była na odwrocie. Każdego dnia czekało Nas coś nowego. Czasem wystarczyło odgadnąć zimową zagadkę, wykonać pracę plastyczną albo ulepić bałwana. Dzieci skrupulatnie wykonywały również zadania powierzone im na weekend, np. przytulenie rodziców, zjedzenie pysznego obiadu albo upieczenie pierników.

Nasz adwentowy czas wypełniony był codziennymi niespodziankami, wyczekiwaniem, zadumą i radością z nadchodzących dni. Wszyscy czuliśmy unoszący się w powietrzu zapach Świąt, tych wyjątkowych, ciepłych - choć zimowych, radosnych i rodzinnych.

Oto materiał filmowy z realizacji przez klasę 1c wybranych zadań z kalendarza adwentowego.

Opracowanie: mgr Urszula Jonczyk