Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

.:OPRACOWANIE: p. Adrian Lewandowski

Blisko 5 milinów uczniów z całej Polski zakończyło w dniu 22 czerwca rok szkolny 2017/2018. W tym gronie znalazły się oczywiście dzieci i młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu, którzy spotkali się na boisku szkolnym po raz ostatni w tym roku szkolnym z nauczycielami, wychowawcami i Dyrekcją.

Uroczystość zakończenia została zainaugurowana odśpiewaniem hymnu państwowego, poprzedzonego wprowadzeniem pocztu sztandarowego, który w tym roku szkolnym tworzyli: Piotr Rożniatowski z klasy VIa, Ewa Juszczak z klasy VIb i Katarzyna Mika z klasy VIc.

Życząc radosnych i słonecznych wakacji, Dyrektor Szkoły – p. Mirosław Śnigórski, zwrócił szczególną uwagę na to, aby te wakacje były przede wszystkim bezpieczne. Odczytał również list od Rzecznika Praw Dziecka do uczniów i uczennic z okazji zakończenia roku szkolnego.

Miniony już rok szkolny kończymy z niemałymi sukcesami, o których czytaliście na naszej stronie, ale cała ta ciężka praca i wysiłek w zdobywaniu wiedzy i umiejętności musi być jeszcze podsumowany wyróżnieniami podczas uroczystości zakończenia. Poniżej przeczytacie o tych, którzy za swoje trudy, ale i sukcesy otrzymali statuetki Olimpijczyka Roku oraz zostali wpisani na karty „Złotej Księgi”.

W plebiscycie Olimpijczyk Roku w kategorii klas I – III zwyciężyli:

• Najlepszy Humanista – Daniel Biliczak z klasy IIIb;
  • Humanistyczne Odkrycie Roku – Lena Sięka z klasy IIIc;
  • Najlepszy Polonista – Kuba Baklarz z klasy IIc;
  • Mistrz Matematyki – Szymon Cieślak z klasy IIIc;
  • Matematyczne Odkrycie Roku – Kuba Baklarz z klasy IIc;
  • Plastyk – Mateusz Pośledni z klasy IIIb;
  • Najlepszy Wokalista – Hanna Szczygieł z klasy IIa;
  • Plastyczne Odkrycie Roku – Adam Elias z klasy Ia;
  • Mały Omnibus – Daniel Biliczak z klasy IIIb.

Na karty naszej „Złotej Księgi” wpisani zostali:

• Adam Elias z klasy Ia;
  • Agnieszka Kubica z klasy Ia;
  • Drużyna z klasy Ia w składzie: Michał Bargieł, Franciszek Bil, Krzysztof Ciesiołkiewicz, Adam Elias, Marcin Hajt, Klaudia Kisil, Patrycja Krzizek, Agnieszka Kubica, Aleksandra Wendykier, Stanisław Zapotoczny;
  • Kuba Baklarz z klasy IIc;
  • Aleksandra Drzazga z klasy IIIa;
  • Leon Kowalik z klasy IIIa;
  • Daniel Biliczak z klasy IIIb;
  • Nina Janowska z klasy IIIb;
  • Mateusz Pośledni z klasy IIIb;
  • Szymon Cieślak z klasy IIIc;
  • Lena Sięka z klasy IIIc;
  • Maria Mykita z klasy IIId;
  • Reprezentacja szkoły: Nikola Niemirowska z klasy IIIa, Daniel Biliczak z klasy IIIb, Grzegorz Wolny z klasy IIId.

O godz. 10:30 przyszedł czas na zakończenie roku szkolnego uczniów klas IV – VI. Wszyscy niecierpliwie czekali na moment, kiedy wyróżnieni zostaną zwycięzcy plebiscytów i Ci z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu.

W kategorii klas IV – VI tytuł i statuetkę Olimpijczyka Roku otrzymali:

• Najlepszy Matematyk 2018 – Amelia Łopianiak z klasy IVa;
  • Matematyk Praktyk 2018 – Urszula Domagała z klasy VIa;
  • Literacka Nadzieja – Dobrochna Kantorowicz z klasy IVb;
  • Omnibus Humanistyczny – Dominika Drożdż z klasy Vb;
  • Najlepszy Znawca Historii Regionalnej – Anna Zienkiewicz z klasy Vb;
  • Najlepszy Anglista Klas IV – VII – Martyna Kalińska z klasy Va;
  • Wiedza o Krajach Anglojęzycznych – Adam Zulski z klasy VIb;
  • Przyroda – Ewa Juszczak z klasy VIb;
  • Geologia i Ekologia – Amelia Brój z klasy VIa;
  • Znawca Biblii – Piotr Mandela z klasy IVb;
  • Czytelnik Roku – Aleksandra Kliś z klasy VIa;
  • Najwszechstronniejszy Sportowiec – Wiktor Andruszko z klasy VIa, Kacper Aksamit z klasy VIa, Ewa Juszczak z klasy VIb, Kamila Klimek z klasy VIa;
  • Sportowe Odkrycie Roku – Jakub Kasperek z klasy VIb.

Super Olimpijczykiem Roku 2018 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu została:

Ewa Juszczak z klasy VIb.

Wpisani na karty „Złotej Księgi w klasach IV – VI:

• Jakub Korzec z klasy IVa;
  • Tomasz Matkowski z klasy IVa;
  • Kamil Żołądź z klasy IVa;
  • Piotr Mandela z klasy IVb;
  • Milena Oleśków z klasy IVd;
  • Aleksandra Pobierowska z klasy Va;
  • Martyna Kalińska z klasy Va;
  • Michał Dawid z klasy Vb;
  • Dominika Drożdż z klasy Vb;
  • Hanna Kaniuka z klasy Vb;
  • Anna Zienkiewicz z klasy Vb;
  • Wiktor Andruszko z klasy VIa;
  • Amelia Brój z klasy VIa;
  • Zuzanna Sozańska z klasy VIa;
  • Ewelina Szyłko z klasy VIa;
  • Katarzyna Mika z klasy VIc;
  • Zofia Mika z klasy VIc;
  • Reprezentanci szkoły w składzie: Franciszek Bobrowski z klasy IVa, Mateusz Stefanowski z klasy IVa, Wiktor Andruszko z klasy VIa, Kamil Poluszyński z klasy VIa;
  • Zespół reprezentacji szkoły w składzie: Maciej Kozłowski z klasy Vb, Kuba Korzec z klasy IVa, Tomasz Matkowski z klasy IVa, Mateusz Stefanowski z klasy IVa, Leon Kowalik z klasy IIIa, Franek Bobrowski z klasy IVa, Franciszek Danków z klasy IVa.

Sukces każdej szkoły zależy również od zaangażowania rodziców dzieci do niej uczęszczających.

W Plebiscycie Rodzic Roku wyróżnienia otrzymali:

• p. Jowita Syposz;
  • p. Iwona Wierzbicka.

Przyszedł czas na upragnione świadectwa. Na boisku szkolnym otrzymali je uczniowie mogący podziwiać na nich czerwony pasek (patrz galeria wyróżnionych – po kliknięciu), pozostali mogli ich nagrodzić brawami i na swoje zasłużone świadectwa poczekać jeszcze chwilkę, bo otrzymali je na spotkaniach z wychowawcami w klasach.

Prowadzenie uroczystości zakończenia roku szkolnego zawdzięczamy Wicedyrektorowi ds. sportu – p. Romanowi Stelmaszykowi. Tak wyglądała ona dla uczniów klas I – VI, ale jeżeli jesteście ciekawi zakończenia roku w budynku B koniecznie zajrzyjcie na stronę: g4.opole.pl.

Bądźcie rozsądni i do zobaczenia w poniedziałek 3 września!

GALERIA ZDJĘĆ:.