Konkurs na wykonanie lalki teatralnej
 
 


.:OPRACOWANIE: p. Bożena Kędzierska, p. Anna Mandela

Dawno, dawno temu…

Piotr Mandela – laureat konkursu na wykonanie lalki teatralnej Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

A właściwie nie tak dawno, bo w połowie kwietnia tego roku, po otrzymaniu maila o konkursie na wykonanie lalki teatralnej ogłoszonym przez Opolski Teatr Lalki i Aktora w Opolu, postanowiłam zachęcić uczniów swojej klasy – IVb – do wzięcia w nim udziału. Na początku zainteresowanie było ogromne. Uczniowie snuli pomysły i wizje… Ale im bliżej terminu oddania prac, malały moje nadzieje, że ktokolwiek weźmie w nim udział. A jednak…

Pierwszą pacynkę przyniósł do szkoły Piotruś Mandela – uff… Skarpeciak, jak go nazwałam, był przesympatyczny – podobał się nie tylko mi, ale także wielu nauczycielom – wzięłam go bowiem do pokoju nauczycielskiego i tam oczekiwał na odniesienie do teatru.

Po Piotrusiu swoje pacynki przynieśli także: Kasia Kołacha i Olek Gradek. Wszystkie prace uczniowie wykonali w domu – dlatego też, jako opiekunów, podałam mamy dzieci i to do nich w razie sukcesu mieli dzwonić pracownicy teatru.

Przyszedł czas odniesienia prac uczniów do teatru. Udałam się tam, sprawdzając wcześniej, czy posiadają niezbędne dokumenty!

W teatrze zobaczyłam przyniesione wcześniej marionetki, kukiełki i inne lalki teatralne i aż dech mi zaparło… Było kolorowo, bajecznie i aż nie chciało się wierzyć jakie dzieci i młodzież mogą mieć pomysły i jakich materiałów można użyć, aby zrealizować swoje pomysły.

No i cóż oddałam i teraz trzeba było już tylko czekać, czekać, czekać…

Wiadomość nadeszła wraz z p. Anną Mandelą w dniu naszego Festynu Szkolnego. Mama Piotrusia poinformowała mnie o sukcesie syna.

Piotr Mandela – laureat konkursu na wykonanie lalki teatralnej!

16 czerwca 2018 r. Piotruś z mamą udali się do teatru po odbiór dyplomu laureata i nagrody.

Piotr wziął także udział w warsztatach teatralnych poświęconych wykonaniu marionetki. Relacja zdjęciowa i filmik w załączeniu – autor p. Anna Mandela.

Jakie było moje zaskoczenie i jak bardzo byłam zażenowana, gdy w poniedziałek 18 czerwca – Piotr podszedł do mnie i wręczył mi podziękowanie od organizatorów wraz z upominkiem w postaci pięknego albumu z okazji 80-lecia teatru i płyty z piosenkami „Lalkom” – nie sposób wyrazić w paru słowach! Przecież to nie ja, tylko mam Piotrusia, zmotywowała Go do wykonania pacynki!

Wielkie gratulacje Dla Piotrusia!
Stokrotne podziękowania dla Pani Anny Mandeli!

No, a skoro zaczęłam relację jak bajkę, to nie może obyć się bez morału: A morał z tej bajki taki – bierzcie udział w konkursach dzieciaki!


GALERIA ZDJĘĆ:.


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
  
 

 ARCHIWUM STRONY INTERNETOWEJ PSP2       Lata szkolne: 2007/2008 | 2008/2009 | 2009/2010 | 2010/2011 | 2011/2012 | 2012/2013 | 2013/2014 | 2014/2015 | 2015/2016 | 2016/2017 | 2017/2018 
 
45-061 Opole
ul. Katowicka 35

tel./fax : 77 454 28 85
e-mail: info@psp2.opole.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS