Uczniowie w Galerii Sztuki Współczesnej

.:OPRACOWANIE: p. Jolanta Baudisz

Uczniowie kółka plastycznego dwukrotnie odwiedzili Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu.

W kwietniu zwiedzili wystawę „Kolekcja GSW od 1958 roku do dzisiaj”, na której obejrzeli dzieła sztuki gromadzone przez 60 lat działalności galerii. Były to głównie obrazy opolskich artystów poprzedniego pokolenia.

W czerwcu uczniowie wzięli udział w eko-warsztatach nawiązujących do aktualnej wystawy „Canti Espositi”.

W ramach wystawy obejrzeli siedem prac artystów współczesnych, które w rozmaity sposób odnoszą się do zjawiska dźwięków zarówno tych zewnętrznych jak i tych będących naszym głosem wewnętrznym. Na zajęciach warsztatowych uczniowie wykonali rozmaite instrumenty, które emitowały dźwięki. Prace były bardzo pomysłowe, a wśród nich znalazł się nawet zestaw kibica wykonany przez Olka.

GALERIA ZDJĘĆ:.

FotoFoto