"Pięć minut dla książki"

Klasa Ib w ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci rozpoczęła cykl: „Pięć minut dla książki”.

Dzieci odpowiadały na pytanie: dlaczego warto czytać książki?

• Lena Miążek prezentowała książkę „10 niesamowitych przygód Neli”. Czytała fragmenty książki „Smaki Tajlandii”. Przygotowała również zestaw podróżniczki Neli, kartę pracy, krzyżówkę i kolorowankę. Brawo!
  • Ewa Mederska opowiadała o książce „Mgiełka, porzucona kotka”. Przygotowała plakat i zagadki, czytała również fragmenty książki. Brawo!
  • Mateusz Pośledni przygotował wystawę książek o Mikołajku i plakat. Ubrany tak, jak Mikołajek czytał fragmenty książki. Brawo!
  • Szymon Pawelec zachęcał koleżanki i kolegów do przeczytania książki „Nowe przygody Bolka i Lolka”. Przygotował plakat i czytał fragmenty książki. Brawo!
  • Emil Bielecki przygotował historyjkę obrazkową o Mikołajku. Prezentował bohaterów książki i polecał wszystkim swoje dwie ulubione propozycje wydawnicze. Czytał dzieciom fragmenty książki. Brawo!

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Urszula Długosz
FOTO: mgr Urszula Długosz