Klasa IIb w Centrum Nauk Przyrodniczych

W czwartek 18 lutego, klasa IIb odwiedziła Centrum Nauk Przyrodniczych i wzięła udział w zajęciach – „Układ pokarmowy człowieka” oraz „Zabawy z geometrią”.

Dzieciom przedstawione zostały kolejne etapy układu pokarmowego: jama ustna, przełyk, żołądek, jelito cienkie, jelito grube. Dzieci dowiedziały się również – co to jest „degustacja”, oraz w których miejscach na języku znajdują się kubki smakowe dzięki którym rozpoznajemy różne smaki.

Zwrócono uwagę również na właściwe odżywianie, a dzieci farbami samodzielnie malowały tzw. „Piramidę zdrowego żywienia”.

Zajęcia „Zabawy z geometrią” przybliżyły dzieciom wielkich starożytnych matematyków takich jak: Tales z Miletu, czy Euklides.

Część praktyczna zapoznała z podstawowymi pojęciami: punkt, prosta, odcinek, łamana otwarta, łamana zamknięta. Dzieci poznały trzy warunki istnienia trójkąta oraz różne formy wielokątów.

Brzydka i dżdżysta pogoda nie popsuła nikomu humoru i wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Bożena Kęs
FOTO: p. Anna Budyłowska, mgr Bożena Kęs