"Jeden z dziewięciu"

Tym razem – Jeden z dziewięciu! Kto winien? Nauczyciele! Wybranych zostało po dziewięciu uczniów klas IV – VI, żadna z klas nie została wyróżniona większą liczbą uczestników – wszystkie miały jednakowe szanse znaleźć się w finale konkursu!

Chyba po raz pierwszy wszyscy uczniowie stawili się pod salą nr 110.

Jak zawsze kapitanami drużyn zostali uczniowie klas szóstych, którzy poprzez losowanie skompletowali drużyny. Oto one:

• Drużna I: Alicja Marynowicz, Aleksandra Orlikowska, Bartosz Samulski
  • Drużna II: Przemek Wójcicki, Samira Stabrowska, Zuzanna Czuczwara
  • Drużna III: Magdalena Szelewska, Martyna Łopianiak, Szymon Filipek
  • Drużna IV: Marta Wiśniewska, Michał Nowak, Wiktoria Haczkiewicz
  • Drużna V: Julia Leśniak, Natalia Diakowicz, Filip Sabat
  • Drużna VI: Michał Tomczyk, Amelia Konfisz, Jan Chomontowicz
  • Drużna VII: Łukasz Barański, Michał Kaniuka, Oskar Wasilewski
  • Drużna VIII: Maja Miążek, Oliwia Stefaniak, Julia Budyłowska
  • Drużna IX: Maja Szewczyk, Aleksandra Ciasnocha, Weronika Klimmer

Pierwszy etap przeszło 8 drużyn, 6 z nich zachowało wszystkie szanse (uczniowie odpowiedzieli poprawnie na oba pytania).

Etap drugi to już nie zabawa, tylko walka na śmierć i życie. Byle tylko wykosić przeciwników! Niektóre drużyny stale były wyznaczane do odpowiedzi, inne siedziały cichutko i udawały, że ich nie ma. Stale kontrolowany był stan szans pozostałych uczestników konkursu. Drużyny, którym pozostawała tylko jedna szansa były wyjątkowo często wyznaczane do odpowiedzi, no i w końcu na placu boju pozostały tylko trzy.

Jak w prawdziwym teleturnieju początek był bardzo zachowawczy. Żadna z drużyn nie chciała stracić szansy za szybko zgłaszając się do odpowiedzi, ale w końcu drużyna VII otrzymała wymagane 30 punktów i pytania popłynęły wartkim nurtem.

Nie wyczerpawszy pełnej puli pytań wyłonili się zwycięzcy konkursu, których poznamy podczas uroczystego podsumowania Dni Nauki 11 czerwca.

Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję i do zobaczenia (choć z nie wszystkimi) w przyszłorocznej edycji konkursu!

Odwiedziła nas p. Bożena Kędzierska – od lat razem przeprowadzamy konkurs w ramach Festiwalu Nauki. Jak sama powiedziała: „Nie mogłabym sobie podarować, gdybym nie przeżywała z Wami tych wspaniałych emocji towarzyszących Wam podczas konkursu”.

OPRACOWANIE INFORMACJI: mgr Beata Wojciechowska-Szulecka
FOTO: mgr Beata Wojciechowska-Szulecka